
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 402
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07700
Ext.Price$0.07700
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07700 | $0.07700 |
| 10 | $0.03850 | $0.38500 |
| 50 | $0.03479 | $1.73950 |
| 100 | $0.03143 | $3.14300 |
| 500 | $0.02805 | $14.02500 |
| 1000 | $0.02503 | $25.03000 |
| 3000 | $0.02344 | $70.32000 |
| 5000 | $0.02195 | $109.75000 |
